Nejčastější dotazy


 online procházka po naší školce ke shlédnutí zde:  https://youtu.be/RZUNVXRBCsw


 • Kolik se platí školné?  Měsíčně se platí 850,- Kč. Děti, které nastupují v aktuálním školním roce do školy, jsou z platby školného osvobozeny. 
 • Jak je vysoké stravné? v současné chvíli -  školní rok 2023/24 je cena zahrnující dopolední svačinu, oběd a odpolední svačinu stanovena na 52,- Kč/den 
 • Kolik dětí je ve třídě a jak jsou staré? Máme 1 smíšenou třídu (3 až 6let) pro 20 dětí. 
 • Jak probíhá stravování? Jídlo zajišťuje ZŠ Umělecká. Vozí ho pan kuchař ze školní jídelny v termoboxech, takže je dostatečně teplé. Většinou se stravujeme venku pod přístřeškem, v případě nepříznivého počasí v maringotce. Děti dostávají dopolední svačinu, oběd a odpolední svačinu. Po celou dobu je k dispozici teplý neslazený čaj a voda.
 • Kolik je s dětmi pedagogů? O děti se starají 2 učitelky a 2 asistentky.
 • Co když celý den prší?  Ano, i to se stává:) Pro takové dny máme pláštěnky a holínky. Volíme takové aktivity, aby nikomu nebylo zima a všichni měli suché oblečení.
 • Co když mrzne, až praští?  Pokud teplota klesne pod minus 10 ´C, zůstáváme s dětmi v teple maringotky, omezujeme pohyb na mrazu. Pokud je to možné, navštěvujeme divadla, výstavy, planetárium.
 • Musí děti po obědě spát? Děti spát nemusí. My jsme povinni zajistit dětem odpočinek od 13 do 14,30 hodin. Ten, kdo spát nechce, dopřává svým kamarádům, kteří spát chtějí, dostatek klidu. Nabízíme relaxační činnosti, prohlížení knížek, poslech koishi apod. Předškoláci se 1x týdně připravují v kroužku Předškolák, který pro děti organizujeme zdarma v době odpočinku.
 • Naučí se děti vše, jako v běžné mateřské škole? Naše školka je v rejstříku škol a školských zařízení MŠMT, a tudíž je pro nás závazný Rámcový vzdělávací program pro MŠ. Předškoláci u nás mohou plnit povinnou předškolní docházku. Děti se tedy naučí vše potřebné, bonusem je pro ně vzdělávání v přírodě. 
 • Nechybí dětem hračky? Pokud jde o hračky, některé ve školce máme. Jsou zpravidla z přírodních materiálů, neakceptujeme plastové a jednoúčelové hračky. V písku používáme skutečné nádobí (vyřazené), skutečné pomůcky, se kterými si děti neublíží (kolečka, lopaty, lana, lžíce na výrobu malty apod.) V maringotce máme zásobu didaktických her a pomůcek.
 • Jaké další vybavení mají děti k dispozici? Pro předškoláky máme speciální certifikované stoly a židle, které zajišťují dětem správné sezení. Zpíváme s doprovodem elektrických varhan nebo akustických nástrojů. Na výtvarné činnosti používáme velkoplošné podklady pro uvolnění ruky (děti malují na zemi na velké formáty), tvoříme z ovčí vlny, batikujeme, využíváme přírodní materiály, děti mají k volné tvůrčí činnosti pastelky, voskovky, razítka, nůžky, keramickou hlínu aj. Každé dítě má k dispozici podložku na sezení v přírodě a karimatku.  
 • Mohou se rodiče nějak zapojit? Jsme rádi za jakékoliv vaše nápady, tipy, nabídky pomoci. Snažíme se vytvořit pro všechny komunitní a přátelské prostředí. S rodiči sdílíme na sociální síti vše, co s dětmi podnikáme, zasíláme pravidelně zprávy, fotografie a videa. Pořádáme slavnosti, setkání u ohně. Veškerá případná nedorozumění řešíme ihned. Chceme, aby se nejen děti cítili u nás dobře.
 • Jakou mám šanci, že bude moje dítě u zápisu přijato?  Kritéria přijetí jsou stejná jako u všech MŠ zřízených MČ Praha 7, jedním z nich je věk dítěte a trvalé bydliště dítěte v této městské části. 2020 Lesní mateřská škola Bobulka
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!